پاراگلایدر

تجربه ای که از این ورزش دارم تجربه دلهره و همینطور احساس قدرت و لذت هست یعنی چند حس کاملا متفاوت را در انسان بوجود میاره و نکته جالب اینجاست که حتی استاد ما هم اعتراف میکرد که بعد از ده پانزده سال هنوز وقتی از زمین بلند میشه احساس دلهره داره.

یکبار یکی از افراد گروه که سابقه زیادی تو این ورزش داشت و تو یعضی مسابقات کشوری هم مقام آورده بود خواست حرکت نمایشی اجرا کنه که نصف چترش جمع شد و شروع کرد به چرخیدن حول محور چتر و سقوط کردن رو به پائین....

البته روشهایی برای باز کردن چتر در این مواقع توسط اساتید آموزش داده میشه و این دوستمون هم با همین روشها قبل از اینکه خیلی ارتفاع کم کنه چترش را باز کرد ولی وقتی فرود آمده بود رنگ از رخسارش پریده بود.

یکی دیگر از دوستان تعریف می کرد که چترش جمع شده بود قصد میکند تا چتر کمکی را باز کند دستش را به سمت چتر کمکی می برد و چسب آن را باز میکند در همین هنگام چتر اصلی به پرواز بر میگردد و وی از باز کردن چتر کمکی منصرف می شود و شروع به ادامه پرواز میکند غافل از اینکه چتر کمکی باز شده ....

در همین حال چتر کمکی باز می شود و چتر اصلی را از مدار خارج میکند و چون چتر کمکی قابلیت فرمان گرفتن را ندارد باد می ماند و او و نتیجه این سقوط یک مهره ترک برداشته از کمرش بود.

و البته هنوز این ورزش را ترک نکرده

/ 2 نظر / 41 بازدید
amin

سلام با مطلبی تحت عنوان(فقر اینه که...) به روزم منتظر حضور گرمتون و نظرات سازندتون هستم التماس دعا در پناه حق.

نیلو

دوست دارم امتحان کنم