کوتاه اما خواندنی =>سرانجام مدرنیته

هفته قبل در دفتر پدرم با هم نشسته بودیم و بحث میکردیم

بحث بر سر تعدد زوجات بود که در همین حال یکی از مریض های پدرم وارد شد و نشست این خانم یک دختر 33 ساله بود که حدود 11 سال در انگلیس زندگی کرده بود و کاملا غربی شده بود از ظاهر گرفته تا باطن . بحث بر سر این بود که پدرم میگفت نمیشود عدالت را رعایت کرد و من میگفتم عدالت فقط عدالت مادی است و این عدالت قابل تحقق است و نباید به بهانه عدالت اصل موضوع را منکر شد چون این رسیدن به نتیجه یکسان با  دشمنان اسلام ولی از راه متفاوت است و حکم اسلام را نباید مطرود کرد که در همین حال این خانم جمله ای گفت:

در آفریقا قبایلی هستند که در آنها زنها میتوانند 2 شوهر داشته باشند ! من باید برم اونجا!!! در اون لحظه من حیا کردم جوابی ندادم و اون خانم هم که احساس کرده بود بد شده گفت شوخی کردم من یکیش را هم نمیخواهم اما اینجا نکات خیلی جالبی وجود داشت

1.غرب و تفکر غرب با اینهمه ادعای مدرنیته به جایی رسیده که دنبال پیروی از قوانین قبایل وحشی آفریقایی رفته

2.کاش این تفکر به دو شوهر قانع بود امثال این خانم اگر در چنین قبلایلی زندگی کنند در واقع خودشون را محدود کرده اند زیرا امروز در جوامع غربی اینقدر تعداد شوهر ها زیاد شده که قابل حساب نیستند فقط یکی ثبت میشود و مابقی بدون ثبت قانونی

3.در همین قبایل روسای آنها چند همسری داشتند ولی در مورد جنگجو های قبیله برای اینکه از دلبستگی آنها جلوگیری شود به هر چند مرد یک زن میدادند تا نه فرزند و نه زن برای جنگجو دلبستگی بوجود نیاورد و او را از جنگ بازندارد و این در واقع باعث نابودی احساس عاطفه در خانواده است که بیشتر از همه به ضرر زن است و باز هم مانند همیشه تفکر غربی معانی را جابجا میکند و سیاهی و فساد را جای سفیدی و پاکی  معرفی میکند و نابودی عاطفه به همسر را مزیتی برای زن مینمایاند.

برای کسانی که ممکن است بگویند اگر مرد هم چند زن بگیرد عاطفه از بین خواهد رفت باید بگویم اولا به رفتار صحیح مرد یعنی همان عدالت ربط دارد و دوما به دلیل ساختار متفاوت روانی مرد و زن مزد میتواند محبت خود را پخش کند ولی زن نمیتواند .

آماری موجود است که در آمریکا 100 درصد مردان و 60 درصد زنان متاهل روابط خارج از خانواده دارند که نشان میدهد با وجود آزادی و تبلیغات در این زمینه باز 40 درصد زنها این کار را انجام نمیدهند چون ذات آنها اینگونه نیست در حالیکه نیاز مردان و فطرت آنها بگونه ای آفریده شده که این نیاز را دارند و وقتی محدودیتها اجازه انجام آن را نمیدهد از راه دیگر به آن میپردازند.خدایی که انسان را آفریده از نیازهای او آگاه بوده و قوانینی را برای رفع آن نیازها از طرق مشروع قرار داده و وقتی ما با عقل ناقص بشری میخواهیم آنها را تغییر دهیم نتیجه فساد و تباهی خواهد بود.

/ 10 نظر / 17 بازدید
طباطبایی

سلام ولی در قران هم میگه و شما نمیتونید.. بعد از همون جمله ای که میگه هر مرد میتونه 4 زن داشته باشه به شرط برقراری عدالت که این نشون میده قرآن منظورش فقط عدالت اقتصادی نبوده! و به نظر من هم نمیتونه فقط عدالت اقتصادی منظور باشه.. زن که تنها نیازش و نیاز اولیش که پول نیست ..ضمن اینکه خود قران هم اهداف اصلی ازدواح الفت قلبی بیان میکنه نه رفع نیاز اقتصادی .. این رفع نیاز فقط یک وسیله یا هدف درجه چندم هست و نه هدف اصلی ازداواح!

يه دوست

با نظر شما موافق وب بسيار بامحتواي داريد اميدوارم موفق باشيد به وب من هم سربزنيد منتظر نظرهاي مفيدتون هستم

توحید بختیاری

سلام زن از لحاظ روحی و روانی و فکری با مرد متفاوت است. اسلام برای جلوگیری از فساد در جامعه چنین تدبیری اندیشیده است. حال ما می توانیم با دلسوزی های از سر جهل و نادانی این نظام طبیعی را به هم بریزیم و باعث شویم روابط نامشروع زیاد شود. مثلا ازدواج موقت فلسفه اش اینست که زنانی که به هر دلیلی شوهر خودشان را از دست داده اند تحت حمایت یک مرد قرار بگیرند تا هم به گناه نیفتند و هم از لحاظ مالی تامین شوند و مردان نیز نیاز روحی شان را با رابطه نامشروع برطرف نکنند.

طباطبایی

سلام با چند مطلب جدید به روزم خوشحال میشم تشریف بیارید موفق باشید

سادات

سلام بله متاسفانه جامعه ما اگه مردی 2 تا زن داشته باشه آبرو براش نمی ذارن اما رابطه های نا مشروع کاملا عادی جلوه می کنه واقعا دینداری مثل نگه داشتن آتیش کف دسته البته این دستور العمل برای موارد خاصه

سادات

سلام بله متاسفانه جامعه ما اگه مردی 2 تا زن داشته باشه آبرو براش نمی ذارن اما رابطه های نا مشروع کاملا عادی جلوه می کنه واقعا دینداری مثل نگه داشتن آتیش کف دسته البته این دستور العمل برای موارد خاصه

علیخانی

با سلام میتونید منبع آمارتون در اینکه مردان متاهل امریکا 100 درصد روابط خارج از خانواده دارند! را بگید؟

ثمانه

ببينم شما جزء همون بسيجي هايي نيستي كه تو مانور فرضي زخمي شده بودن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لعیا اعتمادسعید

واقعا کاش می فهمیدیم فلسفه احکام همه جانبه اسلامی را و وقتی نمی فهمیدیم هم به نقص عقل خودمون و کلا عقل بشری شک می کردیم و نه به اصل حکم.

م میثاق

دوست عزیز من با کلیت منطق شما موافقم فقط ای کاش زمانی که حرف از آمار 100% مردان امریکایی فاسد می زدید کمی دقت می کردید که اسلام حتی در امریکا هم رو به رشته و تهمت جنسی به مسلمون یا همون قذف گناه کبیره است و موستوجب حد قذف خواهش می کنم این قسمت نوشته رو اصلاح بکنید .